Nieuws

Bouwgronden te koop aan de Kleirytse Driesen

Tegen september komen er in de verkaveling Kleirytse Driesen via IOK 36 bouwgronden te koop.

Om in aanmerking te komen voor een grond, moet je je wel aan enkele bouw- en woonverplichtingen houden. De gemeente en IOK werkten ook een voorrangsregeling uit.

“We zijn erg blij dat we deze nieuwe woongelegenheden kunnen aanbieden aan jonge mensen uit onze gemeente”, zegt schepen Monique Quirynen (Leefbaar Merksplas). “Velen van hen zijn geboren en getogen in Merksplas en willen ook heel graag in onze gemeente blijven wonen. Helaas was er de laatste jaren weinig aanbod. Daarom willen we die groep eerst de kans geven via een voorrangsregeling. Zo hebben bijvoorbeeld mensen die al 12 jaar in Merksplas wonen of gewoond hebben, en die geen eigendom hebben, de eerste keus. Maar er zijn ook nog andere criteria die je kan nalezen op onze website”, besluit Quirynen.

Sociale korting

De 36 loten die beschikbaar komen hebben een grondoppervlak tussen 328 m2 en 999 m2. 34 van die loten zijn bestemd voor halfopen bebouwing en 2 gronden voor open bebouwing.

“De exacte prijzen staan nog niet vast, maar de loten worden wel verkocht met een sociale korting”, zegt burgemeester Frank Wilrycx (Leefbaar Merksplas). “Je kan ze een stuk onder de gemiddelde marktprijs aankopen. Er zijn geen gasaansluitingen voorzien in de nieuwe straten, maar er zullen wel geothermische boringen worden uitgevoerd waarop de koper een warmtepomp kan installeren. Dat zit allemaal bij in de grondprijs die je betaalt.”

Interesse?

Stuur dan een mail naar grondbeleid@iok.be. IOK houdt je dan vrijblijvend op de hoogte als de exacte timing van de verkoop en de verkoopprijzen vastliggen.

Meer info over de bouw- en woonverplichtingen en de voorrangsregeling vind je terug op de website van de gemeente.

Reageer

Back to top button