Nieuws

Jasper Lauwerysen: “Een Facebookgroep kost tijd”

Jasper Lauwerysen beheert de Facebookgroep Ge zijt echt van Merksplas als…. Die bestaat sinds 2016 naast de oorspronkelijke Ge ze van Merksplas as….

“Daar ligt ook de oorsprong,” zegt Jasper. “Ik was zelf lid van ‘Ge ze’, maar ik stoorde me meer en meer aan de zure dingen die er toen op gepost werden. Toen ben ik met ‘Ge zijt’ gestart, met de bedoeling om menselijker, positiever nieuws over Merksplas te brengen.”

Op die vijf jaar zijn jullie sterk gegroeid.

“Inderdaad, al was het nooit onze bedoeling dat het zo groot zou worden. Intussen hebben we meer dan 4.000 leden, en daar komen er nog elke dag bij. Ook nog mensen uit Merksplas, ja.”

Intussen is het vaak zoeken – net als op ‘Ge ze’ – naar echt nieuws tussen de vermiste poezen en de reclame-aanbiedingen.

“We hanteren als regel dat zelfstandigen maar 1 keer per week reclame voor hun winkel mogen maken. Ik hou dat wel wat in het oog. Toch wordt dat veel werk. Die Facebookgroep is niet het enige dat ik in mijn vrijetijd doe: ik beheer o.a. nog de pagina’s van Widar (waar ik werk) en van de Wereldwinkel.”

Slaat de vermoeidheid toe?

“De laatste tijd duiken er meer verkopers op, en ook mensen die kredieten willen aansmeren. Voor hen is zo’n Facebookgroep natuurlijk handig om gratis reclame te maken. Maar voor mij is het vaak lastig om een lijn te trekken tussen wat er wel en wat niet in de groep kan. En daar kruipt ook veel tijd in. Die kredietronselaars ontsnappen vaak aan de filters die ik gebruik: ik googel ze dan maar als ik ze niet vertrouw, en soms stoot ik dan op namen van overleden personen… “

“Na vijf jaar weet je welke berichten in de groep je moet opvolgen – omdat ze mogelijk boze of discriminerende uitlatingen kunnen uitlokken – en welke items je rustig kan laten betijen. Niet dat dat altijd probleemloos verloopt: toen eind 2019 er het verhaal was van de boze speedelec-fietser en de vrachtwagen op Berkelaar, waren er veel leden die dat bericht op een of andere manier ook in de groep wilden delen. Ik heb die toen consequent geblokkeerd op ‘Ge zijt’. Ik vond het toen niet gepast om er aandacht aan te besteden. Het echte verhaal kende immers niemand, en de man kon zich niet fatsoenlijk verdedigen, vond ik. Dat heeft men mij toen wel erg kwalijk genomen: ik kreeg heel wat over me heen, ook privé.”

Je bent nu op zoek naar medebeheerders van de Facebookgroep?

“Inderdaad. Ik ben nog op zoek naar twee, drie mensen die mee willen beslissen over de berichten die in onze groep verschijnen. Tot nu toe steek ik zelf elke dag zo’n 1 à 2 uur in het beheer van de groep. Dat is vrij intensief. Op de Facebookgroep heb ik daarom al enkele weken geleden een oproep geplaatst, maar tot nu toe heeft nog niemand gereageerd. Dat had ik ook niet onmiddellijk verwacht: de mensen beseffen wel dat het veel tijd kost.”

“Soms twijfel ik of ik mijn Facebookaccount niet beter zou deleten – maar daar zou mijn ander vrijwilligerswerk onder lijden. Ik hoop er vooral op dat mensen uit Merksplas de volgende maanden zorgen voor degelijke berichten in onze groep. Daar doe ik het immers voor. Misschien moet ik eens een poll aanmaken voor de leden om te horen wat ze aan onze groep appreciëren. Maar dat kost me dan weer wat uren.” (lacht)

Zin om Jasper te helpen? Stuur hem een privé-berichtje op Facebook.

Reageer

Back to top button