Nieuws

Michiel én de Chiro zijn Merksplasse jeugdlaureaten

Vrijdagavond hield de Jeugdraad van Merksplas haar Nieuwjaarsreceptie in Jeugdhuis Zigzag. Voorzitter Reinout Kersemans kondigde in zijn speech ook de Jeugdlaureaten aan. Dat werden Michiel Van Tornout van de Zigzag en de Chirojongens en -meisjes.

Jeugdconsulent Esther Dufraing zette eerst nog even de dienstverlening van de jeugddienst in de verf: “Met onze dienst keren we subsidies uit onder de Merksplasse jeugdverenigingen. We ondersteunen de jeugdraad, en we organiseren ook activiteiten voor kinderen en jongeren. We maken mee het jeugdbeleid van Merksplas.” En ze kondigde ook aan dat de jeugddienst (samen met de cultuur- en de communicatiedienst) binnenkort verkast naar de plek waar vroeger Kind&Gezin huisde, over de passerel links van de bib.

Ze had ook nog enkele tips voor de jeugdverenigingen in petto: “Voor erkende jeugdverenigingen hebben we via de uitleendienst heel wat gratis materiaal, zoals bijv. brandblussers om op kamp te gebruiken. Jeugdverenigingen kunnen best gratis promo maken voor hun activiteiten via de UiTdatabank.” Als ze nood hebben aan vorming, kunnen verenigingen altijd best even informeren bij de jeugddienst: “Misschien valt er makkelijk iets te regelen.” Ze nodigde ook alle jeugdverenigingen uit op een infomoment rond de UitPAS, die intussen al een jaar in Merksplas gebruikt wordt.

Michiel én de Chiro zijn Merksplasse jeugdlaureaten
Schepen Leen Kerremans, met op de achtergrond Reinout Kersemans en Esther Dufraing

Wajo!

Schepen van Jeugd Leen Kerremans haalde voor haar speech haar beste jongerentaaltje tevoorschijn. Daarvoor had ze de hulp ingeroepen van haar 15-jarige dochter, al hoopte ze dat die haar daarmee niet gedist had. Zo zette ze voor de noobs toch nog even op een rijtje wat de jeugdraad deed: dat is een soort gemeentelijke adviesraad met de big brains die actief zijn bij verenigingen. “We proberen een brug te slaan tussen de gemeente en de jeugd door inspraak te organiseren, adviezen te geven, subsidies en doekoes te bespreken, activiteiten te organiseren… en dat door een keer of zes efficiënt te vergaderen en een doos koffiekoeken te tjappen.”

In 2023 gaf de jeugdraad bijv. advies over het plaatsen van zit- en speeltoestellen in het speelbos van de Kolonie, en de jeugdraad deed ook mee aan het slotmoment van de Zomerschool. Zo vonden er wat kinderen een weg naar de jeugdverenigingen. Voor 2024 wordt er een nieuwe camera aangekocht, en met de UitPAS wil Merksplas nog meer jongeren bereiken en betrekken.

Michiel én de Chiro zijn Merksplasse jeugdlaureaten
Voorzitter van de jeugdraad Reinout Kersemans

Jeugdlaureaten

Voorzitter van de Jeugdraad Reinout Kersemans had het hier vorig jaar nog over corona, “maar daar hebben we nu geen last meer van, we hebben die keihard overwonnen!” Toch is het niet altijd gemakkelijk, noch voor de jeugdraad, noch voor de verenigingen. “Maar het feit dat we hier vanavond zo talrijk aanwezig zijn, bewijst nog maar eens dat onze jeugd de moeilijkheden aan de kant kan zetten om er toch een topwerking van te maken. En dat doen we ook, en dat doen we samen!”

Toen was het tijd voor de bekendmaking van de jeugdlaureaten.

Michiel Van Tornout is al elf jaar bestuurslid van Jeugdhuis Zigzag, en “dat verdient om eens extra in de bloemetjes gezet te worden!”

Michiel én de Chiro zijn Merksplasse jeugdlaureaten
v.l.n.r. Leen Kerremans, Michiel Van Tornout en Reinout Kersemans

En ook de Chiromeisjes en -jongens kregen een Spetserbon cadeau als jeugdlaureaat: “Solidariteit was zo’n beetje het thema van onze jeugdraad, en beide chiro’s blonken uit met hun solidaire acties.” Daarbij haalde Reinout o.a. het sociaal kamptarief aan dat de Chiro hanteert, of de kledingbib waar kinderen die het moeilijk hebben gratis een uniform kunnen uitlenen, of de 675 euro die de Chiro laatst aan De Oversteek kon doneren.

Reageer

Back to top button