Nieuws

Update uit De Oversteek

Het is weer even geleden dat we wat nieuws uit De Oversteek met jullie deelden. Daarom een update. Door corona viel ook onze werking een beetje stil. Maar achter de schermen hebben we niet stil gezeten.

Voedselpakketten

Wat is blijven doorgaan, weliswaar coronaproof, is de bedeling van de driewekelijkse voedselpakketten. Sinds de heropening van Colruyt Vosselaar, halen we daar de producten die we aankopen op. Ook bij Carrefour in ons eigen dorp kopen we producten aan.
Naast die producten die we aankopen (met geld van giften), bedelen we uiteraard ook nog wat we krijgen met de steun van de Europese gemeenschap.

Nieuw is dat we sinds een tweetal maanden elke week op dinsdag bij Aldi in Westmalle veel goederen (vers en ingevroren) mogen ophalen. Als de volgeladen auto (10 – 12 glasbakken) is leeggeladen, mogen de mensen die recht hebben op een voedselpakket, tussen 17 en 18 u fruit en groenten komen uitkiezen.

We zijn ook alweer 2 keer een volle auto aan producten (aardbeien, tomaten, paprika’s) gaan ophalen bij de Veiling in Hoogstraten. We zijn blij dat we deze gezonde extraatjes kunnen aanbieden aan onze mensen.  Dit doen we ook driewekelijks, meestal tot aan de herfst.

Dankjewel

  • We kregen van een vriendin van een vrijwilliger een derde diepvrieskist.
  • Via een andere vrijwilliger kregen we 60 kilo appelen van Bruneel – Cox.
  • Van Sas-koffie kregen we een grote hoeveelheid thee, snoepjes en chips.

Pampers, maandverband, incontinentiemateriaal

Via het project ‘Alleen overleven’ willen we luieroverschotten inzamelen om ze tegen een voordelige prijs aan te bieden aan  Merksplasse gezinnen met jonge kinderen die het financieel moeilijk hebben. In samenwerking met het Sociaal huis, Huis van het kind en De Oversteek werden er op 3 plaatsen pamperkisten geplaatst: in de sporthal, De Spetter, en De Oversteek. Hierin kunnen mensen hun luie, maken we kleine pakketjes. Per week kan 1 pakketje per kind aangekocht worden tegen 2 euro. Dit kan in De Spetter of in De Oversteek.

Bij Goods to give (een vzw die productschenkingen van grote bedrijven tegen een gunstige prijs aanbiedt aan sociale partnerorganisaties) hebben we een hoeveelheid hygiënische producten (tandpasta, shampoo, scheergel,maandverband, incontinentiemateriaal,…) aangekocht die we tegen heel voordelige prijzen kunnen aanbieden aan mensen met financiële moeilijkheden.
Dit is een subsidieproject van onze gemeente. 

’t Stekje, onze winkel in tweedehandskleding en – schoenen

Onze winkel onderging een hele metamorfose. Het begon bij de balie en het feit dat we meer ruimte nodig hadden voor de hygiënische producten. Na wat denken, passen en meten en overleggen gingen enkele vrijwilligers aan de slag. En hoe! We bestelden kasten, verlichting en gordijnen. Na heel wat dagen werken, kunnen we wel zeggen dat er tussen onze vrijwilligers échte klusvrouwen zijn: kasten monteren, spiegels en rekjes hangen, gordijnrails op maat maken, verlichting hangen en aansluiten,… ze kunnen het allemaal.
Dank jullie wel, dames!  Ook een dikke dankjewel aan Gust voor alle hulp want zonder hem was het allemaal niet gelukt in zo’n korte tijd.

Kom zeker eens langs!
Tijdens de zomervakantie zijn we nog open op 7 en 28 augustus van 9.30 tot 12 u. Iedereen is van harte welkom!

We zijn blij dat jullie nog altijd veel kledij binnenbrengen. Dank jullie wel daarvoor!

Sponsors

Een welgemeende hartelijk dank aan onze sponsors! Zonder jullie kunnen wij niet!

  • We schreven in voor „Make Belgium great again”. Hierdoor kregen we het mooie bedrag van 3.500 euro in cheques ter  waarde van 50 euro. Hiermee maakten we 70 kinderen blij: die cheques kunnen we gebruiken voor speelgoed, sportmateriaal, een daguitstap,…
  • Lions Club Hartevrouwe deed een schenking van 3.500 euro
  • Rotary Turnhout sponsorde 1000 euro
  • 2.850 euro dankzij een poetsploeg van Janssen Pharmaceutica die in 2019 de Oversteek kwam schilderen en poetsen
  • Van chocolaterie Verleye Turnhout kregen we 1.000 euro
  • Turnkring Rust Roest deed een beweegactie die voor ons 152,60 euro opleverde
  • Van de ouderwerking van Qworzó kregen we dankzij hun vader- en moederdagactie 400 euro die we zullen besteden aan een verjaardagscadeautje voor de kinderen van onze doelgroep.

Reageer

Back to top button